Sinu brauser on natuke ajast maha jäänud. Et kõik töötaks, nagu vaja, palun uuenda enda brauserit.
Küpsised aitavad meil teenuseid edastada. Meie teenuseid kasutades nõustute sellega, et kasutame küpsiseid. ROHKEM INFOT >

Takistussõidu olümpiakulla võitis Briti vanameister Nick Skelton hobusega Big Star

KOMMENTEERI PRINDI ARTIKKEL
Saada vihje
Takistussõidu medalikolmik Rios Peder Fredricson (hõbe), Nick Skelton (kuld), Eric Lamaze (pronks). | FOTO: Ekraanitõmmis

Eile õhtul võitis Rios 58-aastane britt Nick Skelton hobusega Big Star Suurbritanniale esimese individuaalse takistussõidu olümpiakulla, kui edestas ümberhüpetel rootslast Peder Fredricsoni ja Pekingi olümpiavõitjat Eric Lamaze`i Kanadast.

Skeltonit ei peetud enne olümpiat kindlasti mitte peamiseks pretendendiks kullale, kuid finaalvoorude ajal tõsteti tema aktsiad oluliselt kõrgemale. Skelton, kes on täna 58-aastane, murdis 16 aastat tagasi oma kaela, kuid tuli õnnelikult sporti tagasi. Samuti vahetati tal mõni aasta tagasi välja puusaliige. Kaks aastat tagasi oli vigastatud Big Star, kuid temagi tuli edukalt tagasi ning nüüd krooniti paar olümpiavõitjaks. Vanameister, kes muidu enda emotsioone väga välja ei näita, poetas emotsionaalse võidu puhul paar pisaratki.

Finaalis alustasid 35 sportlast n.ö. nullist ehk eelmiste kvalifikatsiooni võistluse tulemused arvesse ei läinud. Avavooru läbis vigadeta 13 paari, pärast teist vooru jäi neid järele kuus, kelle hulgas valitsev olümpiavõitja Steve Guerdat ning Pekingi võitja Eric Lamaze. Ülinapilt jäi ümberhüpetele pääsemisest puudu valitseval Euroopa ja maailmameister Jeroen Dubbeldamil, Sydney olümpiavõitjal, kes ületas Zenithiga napilt teise vooru normiaega.

Skelton avas ümberhüpped ning tegi konkurentidele ette puhta ning küllaltki kiire sõidu, mida hiljem keegi ületada ei suutnudki. Teisena asusid starti Londoni võitjad Guerdat ja Nino des Buissonnets, kuid võtsid maha ühe takistuse olles Skeltonist aeglasemad. Sheik Ali Al Thani ja First Devision Katarist pidid leppima kaheksa karistuspunktiga, samuti nagu ameeriklane Kent Farrington ja Voyeur. Puhtalt tuli aga mõnes mõttes üllatusmees Peder Fredricson Rootsist hobusega All In, jäädes liidrile poole sekundiga alla. Skeltoni aja ületas küll viimasena startinud Eric Lamaze hobusega Fine Lady, kuid üks viga takistustel jättis nad pronksile.

Oma võidu üle oli Skelton loomulikult rõõmus ja muidu äärmiselt tagasihoidlik mees ei saanud varjata pisaraid: "See hetk on väga emotsionaalne kogu minu tiimile. Minu groom Mark on koos minuga töötanud 30 aastat, ta töötas viimati selle hobusega üheksa tundi päevas. Minu kaks poega on kodus ja väga hõivatud, kuid rääkisin nendega telefonitsi ning nemadki on väga õnnelikud. Suured tänud toetuse eest ütlen ka oma abikaasale." Oma hobuse kohta jagub võitjal vaid häid sõnu. Ta on olnud alati suurepärane – parim hobune, kes mul kunagi olnud on ja olema saab. Olen temaga nii rahul."

Hõbedale jõudnud Peder Fredricson ütles, et teadis enne mänge, et tal on hea hobune, kuid medalist ta unistada ei julgenud, kuigi lootis: "Nägin Nicki ümberhüppeid ja püüdsin sõita kiiremini, kuid see ei õnnestunud. Ümberhüpetel olnud sõitjad olid tegelikult kõik võimelised võitma!"

Olümpiavõitja Nick Skelton lisas pressikonverentsi lõpus, et hetkel on Big Star tema ainuke võistlushobune ning ta jätkab seni, kuni jätkab Big Star.

Tagasi üles