Tänavuse Balti Koolisõidu Liiga esimese etapi võit tuli Eestisse

jaga E-post prindi artikkel saada vihje Loe ja lisa kommentaare

Balti Koolisõidu Liiga medalid Läti etapil.

FOTO: Erakogu

Kuula artiklit

Tänavuse Balti Koolisõidu Liiga esimene etapp toimus möödunud nädalal Lätis Kleisti ratsakeskuses. Eesti sportlased saavutasid mitmeid alavõite ja tõid koju meeskondliku etapivõidu.

Sel aastal juubelit pidav Balti liiga peetakse viie etapilisena. Lisaks Eestile, Lätile ja Leedule on korraldajamaadena lisandunud ka Soome ja Venemaa. Arvestust peetakse kõige kõrgemale, seenioride tasemel, aga ka noorte ratsanike, juunioride, laste, U18 ja harrastajate klassides.

BDL Seenioride arvestus toimub väikese ringi tasemel ning Riias võistles selles kategoorias edukalt päris mitu eestlast. Esimese päeva PSG-skeemis tuli esikohale Tiina Kuusmann Romantikal (68,382%), Ellermann ja Donna Anna lõpetasid kolmandana (67,765%). Nende vahele mahtus lätlanna Olga Sakurova hobusel Ester (68,029%). Teisel päeval sõideti väikese ringi arvestuses Intermediate I skeemi ja see tuli paremini välja jällegi meie sportlastel. Ellermann ja Donna Anna võtsid võistlusklassi võidu (72,870%). Teisena lõpetas Kuusmann Romantikaga (71,790%), kolmanda koha saavutas Sandra Sysojeva hobusel Hefaistas (71,350%). Ka lõppkokkuvõttes jäi esikolmik samaks. Esikuuikusse mahtusid eestlastest veel Getter Kangur Ashwanil ja Grete Hussar Rohan Warrioril.

Dina Ellermann Donna Annal ja Tiina Kuusmann Romantikal koos treeneri Alla Gladõševaga autasustamisel.

FOTO: Erakogu

BDL Noorte klassi lõpparvestuses lõpetas parimana Evelin Rattus Helanasega kolmandal ja BDL Juuniorites Rose Marie Skjoldby hobusel Rosinante samuti kolmandal kohal. BDL Lasteklassis oli parim eestlane Berit Pihlak hobusel Chicolo, kes sai kokkuvõttes teise koha. BDL U18 klassis lõpetas teisena Sonja Roberta Sedin hobusel Sahib. BDL Harrastajate üldarvestuses tuli esikohale Eliis Veiper hobusel Skovvangs Una, saades teisel päeval ka alavõidu tulemusega 67,308%.

Eliis Veiper auringil.

FOTO: Erakogu

Lisaks BDL klassidele pakuti ka avatud sõite. Neist kõige kõrgemal, GP tasemel, võtsid mõõtu kaks sportlast: Dina Ellermann Landy’s Akvarelil Eestist ja Tereze Rozenberga Kivil Lätist. Parema tulemusega lõpetas Ellermann, saades GP-skeemis ja GP vabakavas tulemusteks vastavalt 70,283% ja 74,885%. Lätlanna tulemuseks jäid 65,261% ja 67,715%.

Dina Ellermann ja Landy's Akvarel Lätis.

FOTO: Erakogu

Tiimide arvestuses saavutas Eesti esikoha tulemusega 693,689 punkti. Napilt teine oli Läti (693,045 p) ja kolmas Leedu (682,879 p).

Kõik tulemused saate täpsemalt järgi vaadata SIIT

Liiga järgmine etapp peetakse eeloleval nädalavahetusel Soomes. Edasi võisteldakse Leedus (13.-15.07), Eestis (4.-5.08) ja Venemaal (17.-19.08).

Tagasi üles